PUPPIES

MIOT URODZONY/LITTER BORN 23.10.2017

3 suczki i 3 samce/3 girls and 2 boys

W Hodowli szczeniaki pojawiają się bardzo okazjonalnie, border collie to moja pasja od 1999 roku.

Badam rodowód bardzo dokładnie, zawsze kładąc nacisk na uzyskaniu zdrowych, dobrze zbudowanych szczeniąt z wybitnym temperamentem.

Nasze psy są członkami rodziny i nie mają problemu w przystosowaniu się rożnych warunków życia. Staram się aby psy towarzyszyły mi w każdym wyjeździe, zwiedzamy razem stolice dużych miast Europy, chodzimy do Galerii Handlowych, idziemy razem do restauracji, jeździmy metrem, tramwajem. Jeden minus takich podroży to fakt ze psiaki przyciągają uwagę i po kilku dniach znasz już pól miasta ;) Od szczeniaka kładziemy duży nacisk na socjalizację, nasze psy zawsze mieszkają z Nami, śpią w łóżku lub w fotelu. Jest to rasa bardzo związana z przewodnikiem a
wiec trzeba lubić psa który położy się tuż obok i rano obudzi 100 buziakami ;)

Obserwujemy nasze szczeniaki bardzo dokładnie, dopiero gdy poznamy jego osobowość i predyspozycje wybieramy właścicieli. Wykonujemy testy psychiczne, ale głownie opieramy się na obserwacji szczeniąt w życiu codziennym. Nigdy nie było i nie będzie możliwości wyboru szczeniaka po zdjęciu, bardzo ważne jest aby psiak znalazł kochający dom, który zapewni mu życie jakie potrzebuję.

Nasze psy pochodzą z linii wystawowych mają wiele tytułów i Championatów ale nie są tylko ślicznymi kulkami futra. Wiele lat doboru hodowlanego sprawiała ze mają cudowny charakter.

Bazyl (brat Arrow) pracuje jako licencjonowany dogoterapeuta w Fundacji Dogtor

Nemo (brat Arrow) poza sukcesami wystawowymi w Finlandii może poszczycić się sukcesami w zawodach obedience.

Stark (brat Arrow) zdobył Championat USA i trenuje jako pies ratowniczy w K9 odnajdywanie zwłok, w listopadzie 2016 zaczyna też szkolenie z diabetic alert dog będzie psem asystującym osoby chorej na cukrzyce.